Region Gascony jest otoczony oceanem, Pirenejami oraz dolina Garony. W sercu tego magicznego regionu rzeka leniwie przepływa przez wzgórza, które są domem dla wyjątkowego regionu winnego “Buzet”. Tutaj odnajdziesz ludzi dla których jedyną pasją jest tworzenie wina. Wina tworzonego z cierpliwością oraz inteligencją , wina , które daje rozkosz. Gleba, szczepy win oraz klimat uzupełniają wyjątkowe umiejętności winiarzy zrzeszonych w dwudziestu siedmiu społecznościach w tej apelacji.

Dwa tysiące lat historii rzebiło glebę do roku 1953, kiedy winiarze z Buzet zdecydowali się połączyć siły i stworzyć wino, które zajmuje szczególne miejsce wśród win wyprodukowanych we Francji. Dwadzieścia lat później otrzymało status AOC (Appellation d'Origine Contrôlée) i od tamtej chwili jest podawana we wszystkich najlepszych restauracjach w Europie.

W wyniku talentu winiarzy, umiejętności enologów oraz magicznej naturze tutejszej gleby Buzet jest wyjątkowym winem. Na obszarze dwu tysięcy hektarów produkowane jest trzynaście milionów butelek dla ludzi, którzy są prawdziwymi pasjonatami wina.

Wino jest tworzone w dwóch wyjątkowo nowoczesnych obszarach. Pierwszym jest Buzet a drugim Espiens; oba położone po dwóch brzegach rzeki Baise. Znajdują się tutaj również dwie piwnice, w których przetrzymywane jest ponad 4500 beczek, nadając winu tysiące rozmaitych smaków. Co więcej winiarnia Buzet jest jednym z najpopularniejszych celów podróży na obszarze Garony goszcząc co roku ponad 120.000 zwiedzających.