Kooperatywa Virgen del Aguila została założona w 1953 roku i ma siedzibę w mieście Paniza, w prowincji Saragossa i w regionie winiarskim Carinena. Kaplica Maryi Dziewicy od Orła ) z historia siegającą XVI wieku, stała się inspiracją dla nazwy firmy, a złoty orzeł wpisany w logo firmy gra ważną rolę w firmie, która zdobyła bardzo wysoką renomę.

 
Winnice zajmują obszar 2.200 hektarów i cieszą się szczególnymi warunkami klimatycznymi, zadzięczając to lokalizacji na wysokości około 700 m n.p.m. Klimat jest kontynentalny z gorącymi latami i zimnymi zimami, z ostrymi kontrastami temperatur pomiędzy nocą i dniem.
 
Bodegas Virgen del Aguila działa w porozumieniu pomiedzy 425 winarzami, którzy są świadomi wymaganego stopnia perfekcji i parametrów jakościowych przez dzisiejszy rynek i , więc z pomocą techników pracujących w tereniestosują najbardziej rygorydtyczne metody uprawy winogron.
 
Winarnia transformuje 12 mln kilogramow winogron w jakościowe wina i posiada piwnice wyposazone w super-nowoczesne zbiorniki do prowadzenia winifikacji i przechowywania win o calkowitej pojemności 12 mln litrów.
 
Nasze wina zdobyły mnóstwo nagród na wielu międzynarodowych konkursach winiarskich.