Winiarnia "Creta Olympias" została założona w miejscowości Nikos niedaleko Heraklionu na Krecie w 1973 roku. Na początku firma zajmowała się głównie eksportem świeżych winogron oraz wina w bulkach. Zaowocowało to sukcesem sprzedaży takich win z apelacją jak Xerolithia oraz Cave d’ Oro zarówno w Grecji jak i na międzynarodowych rynkach.

Rok 2005 był krokiem milowym dla firmy gdyż została ona przejęta przez firmę D. Kontominas. Zmiana właściciela Creta Olympias wniosła inspirację do filozofii firmy, jej działalności oraz dostarczyła nowego impetu dla jej dalszego wzrostu.

Creta Olympias S.A. jest obecnie najbardziej dynamiczną firmą na Krecie zajmującą się produkcją , butelkowaniem oraz sprzedażą win jakościowych. Poczynione inwestycje zaowocowały zmianą instalacji do produkcji wina, wybudowaniem nowych budynków oraz zagospodarowaniem obszaru dookoła firmy. Przyczyniło się to do podniesienia funkcjonalności firmy oraz jej image’u. Wprowadzając najnowsze technologie i maszyny do produkcji wina, mając wieloletnie doświadczenie oraz polegając na profesjonalizmie naszych znawców win oraz hodowców winogron firma zapewnia produkcję wina o wyjątkowej jakości z winorośli typowej dla Krety. Co roku wina wyróżniane są wieloma nagrodami na międzynarodowych konkursach. We wnętrzu winiarni znajduje się specjalny obszar dla zwiedzających oraz pomieszczenie, gdzie chętni mogą skosztować doskonałych win.